Вовна мериноса – що це таке?

Вовна мериноса – що це таке?
-
Матеріал має багатющу і дуже цікаву історію. Порода овець «Меринос» виведена в Іспанії ще в 13 столітті, причому іспанці протягом п'яти століть не допускали розведення таких овечок в інших місцях, і це правило було настільки суворим, що його порушення каралося стратою.
Але, на жаль для іспанців і щастя для всього іншого світу, після того, як ця країна в 18 столітті програла війну Британії, кількох тварин, все ж, вдалося вивезти. Британці почали масово розводити мериносів в Австралії та Новій Зеландії (ці країни мали статус Британських колоній).
Втім, і зараз саме Нова Зеландія і Автралия є головними постачальниками мериносової вовни у світі.
Наприклад, в Австралії близько 150 мільйонів мериносів, при цьому одна вівця в середньому дає до 15 кг вовни в рік (інші породи овець 6-7 кг). Вихід чистої вовни 35-45%. Вовна мериноса однорідна і складається з дуже тонких (13.5-23 мкм) і м'яких пухових волокон (у грубошерстних порід 23-35 мкм). Вона довга (довжина вовни річного зростання 6-8 см), біла, тепла, володіє прекрасними термостатичним властивостями. За рахунок природних завитків вона відрізняється пружністю. Важливо, що вона не дратує шкіру.
Мериносова вовна дорожче звичайної. Ціна кращих партій цієї вовни (14-16 мкм) на щорічних аукціонах сягала кількох тисяч доларів за кілограм.
Матеріал вважається елітним.
Вівці цієї породи відрізняються неймовірно тонким руном. Для порівняння – людське волосся товстіше в кілька разів. В результаті можна отримати матеріал неймовірно тонкий, ніжний і гладкий. Він у кілька разів м'якше натурального шовку і в п'ять разів більш еластичною бавовни.
Навряд чи ви знайдете негативні якості у цій натуральної овечої вовни, зате достоїнств у неї маса.
Тепла чи вовна мериноса? Звичайно, так. Більш того, також вироби з цього матеріалу захищають і від спеки, а все завдяки високим теплоізоляційним властивостям (здатність зберігати температуру людського тіла) - Мериносова вовна колеться? Ні, мова не йде про виріб із звичайної овечої пряжі. А все завдяки тонкому і ніжному руну, про який ми вже говорили. Пряжа чудово вбирає вологу.
Одне з унікальних властивостей виробів з мериносової пряжі – вони відштовхують запахи. Таким чином, ваша річ не збереже запах поту
Мериносова вовна «вміє» відштовхувати бруд. Справа в тому, що волокна матерії нагадують пружинки, і, завдяки своїй структурі, буквально «відштовхують» забруднення, не дозволяючи їм проникати глибоко і залишаючи на поверхні.Ну і найважливіше – лікувальний вплив на організм людини. Таке руно утворює на поверхні тваринний віск, ланолін, ця речовина робить благотворний вплив на організм людини. Користуватися речами з цього матеріалу рекомендовано при бронхіальній астмі, артритах, радикулітах, остеохондрозі, хронічних болях у спині, а також при простудних і легеневих захворюваннях. До того ж таке вовняну ковдру без підодіяльника здатне
виконати мікромасаж. - Зустрічаються назви вовни мериносів - Вірджинія. Джілонг і Супер Джілонг. Люстер. Кэшвул.
- Вірджинія
Тут використовується руно молодих (дол 1 року) овець, після стрижки воно додатково не обробляється. М'які і тонкі волокна
Джілонг
Назва ця різновид отримала, так як ткое руно стрижуть тільки з ягнят, вирощуваних в австралійському місті Джілонг. Відмінною особливістю цього волокна є м'якість і відсутність блиску
Люстер
Волокно, яке проходить спеціальну обробку, в результаті якої не колеться і не звалюється при носінні
Кэшвул
Пряжа являє собою гладенькі, пружні нитки. Ворс на них з'являється лише після того, як готовий виріб кілька разів виперуть. - Залежно від місця на тварину, з якого було знято руно, від віку вівці та інших важливих чинників, що відрізняють кілька різновидів матеріалу
- В залежності від товщини волосини, мериносовую пряжу поділяють на чотири види. Найбільш поширений вид вовни Меріно з маркуванням Strong має товщину ворсу 20-22,5 мікрон. Вона використовується у виготовленні вовни для машинної в'язки і має відносно низьку ціну. Виробництво мериносової вовни даного виду становить 80% від її загальної кількості. Іноді в процесі виродження стада товщина волокон шерсті вівці може збільшуватися і досягає 28-30 мікрон. Виникає ситуація, коли шерсть вважається мериносової не по основним показниками, а тільки за типом тварини, від якого вона отримана. Таку вовну використовують для виробництва недорогий пряжі для ручного в'язання.
- Мериносова вовна середнього діаметру, позначувана маркуванням Medium. Товщина вовняних волокон становить 18-20 мікрон. Частка світового виробництва пряжі цього виду близько 15%.
Тонка вовна з маркуванням Fine. Товщина волокон становить 16-17 мікрон. Частка світового виробництва пряжі цього виду серед інших - 5-7%.
Дуже тонка вовна, позначувана маркуванням SuperFine. Товщина волокна становить 14-15,5 мікрон.
Дуже тонку, легку і пухнасту шерсть мериноса використовують виключно для виготовлення дорогих тканин і трикотажу.
Надтонка шерсть з маркуванням Extrafine. Товщина волокна становить 11 мікрон. Меринос Экстрафайн (Extrafine) – найтонша вовна безпосередньо австралійських мериносових овець. «EXTRAFINE» в перекладі з англійської мови означає «дуже тонка» (до 15 мікрон), зістригали з холки ягнят. Саме вона вважається еталоном якості. Ця ексклюзивна шерсть відрізняється белоснежностью і блиском, вона дуже м'яка і міцна.